Haber

Kayseri Valisinden ‘Şeffaf Oda’ya tam not

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin nüfus yoğunluğu bakımından en büyük, Türkiye’nin ise 7. büyük mahallesi olan Mevlana’da kurulan Şeffaf Oda’da Önder ile Baş Başa uygulaması dikkat çekmeye devam ediyor.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez ve MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer ile birlikte, tamamı Talas Belediyesi tarafından ödüllü bir proje ile düzenlenen Mevlana Meydanı’ndaki Şeffaf Oda’da incelemelerde bulundu.

Toplantıların yapıldığı Şeffaf Oda’da koltuğa oturan Vali Çiçek, uygulamaya ilişkin görüşlerini dile getirerek, “Meşhur Şeffaf Oda’dayız. Çok güzel. Talas Belediyesi’nin Türkiye için örnek projelerinden biri. Burada saatlerce bekleyip vatandaşlarla konuşmak cesaret ister. Bu konuda liderimizi tebrik ediyorum. Birçok yerde böyle şeyler yapılıyor, birkaç görsel veriliyor, sonra bir daha yok. Ancak bunun Talas’ta nasıl başladığı tutarlı bir şekilde uygulandı ve uygulanıyor. Söz söz verildiği gibi devam ediyor. Burada mikrofona gerek yoktur, ses odada yankılanır. Harika.” değerlendirmesini yaptı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da Şeffaf Oda’da Türkiye’ye örnek teşkil eden Birebir uygulaması hakkında bilgi vererek, haftanın çarşamba günleri vatandaşların görüş, istek ve taleplerini dinlediklerini belirterek, “ Şehrimizi vatandaşlarımızla şeffaf bir anlayışla yönetiyoruz. Onlardan gelen projeleri değerlendiriyoruz. Bizlere katkı sağlayan hemşerilerime teşekkür ediyorum” dedi. dedi.

Ziyaretin sonunda Vali Çiçek ve Önder Yalçın, Şeffaf Oda’ya gelen vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirerek çocuklara ikramlarda bulundu.

kocakoyajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu